Uploaded by common.user11382

Rancangan Pengajaran Harian 2018: Rancangan Pengajaran

advertisement
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
HARI: RABU
MINGGU: 1
BAHASA MELAYU / TAHUN 4
Kelas / MP
MASA
TARIKH: 3/1/2018
07200750
07500820
10101040
10401110
08200850
11101140
08500920
11401210
09200950
REHAT
12101240
12401310
Tema: 1 Aktiviti Keluarga
Unit : 1 Berkhemah di Laman Idaman
Tajuk: Ekspedisi Berakit
Tajuk
Standard
Kandungan
2.2 Membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat
daripada pelbagai sumber dengan sebutan yang betul.
Standard
Pembelajaran
2.2.3 Membaca dan memahami ayat yang mengandungi
perkataan berimbuhan apitan daripada pelbagai sumber
dengan sebutan yang betul.
Objektif
Pembelajaran
Di akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Membaca dan memahami teks.
2. Mengenal pasti ayat yang mengandungi perkataan
berimbuhan apitan.
3. Mencari maksud ayat yang mengandungi perkataan
berimbuhan apitan menggunakan kamus.
Kriteria
Kejayaan
Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat:
1. Mengenal pasti ayat yang mengandungi perkataan
berimbuhan apitan sekurang-kurangnya 5 perkataan.
4.
.Murid ditunjukkan cara berakit dalam video.
.Guru meminta murid membaca dan mengenal pasti ayat
yang mengandungi imbuhan apitan.
Murid diberikan kamus dan mereka diminta mencari
maksud perkataan yang berimbuhan.
Guru menyemak hasil kerja murid.
BBB
(BAHAN
BANTU
BELAJAR)



Buku Teks
Powerpoint
Carta



Internet
Buku Cerita
Model


Projektor
Lain-lain
EMK

Pendidikan
Alam Sekitar

TMK

Kreativiti dan
inovasi
Refleksi

____/____ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan
____/____ orang murid tidak menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________
Aktiviti
1.
2.
3.


________________________________________
Catatan /
Pencerapan
Guru Besar / Penolong Kanan : …………………………………
Tarikh:
AKTIVITI
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Think Pair Share
Hot Seat
Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play
Gallery Walk
Three Stay, One Stay
Peta I-think
Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Berasaskan Murid
Pembelajaran Kolaboratif
Kemahiran / Proses
Pemikiran Aras Tinggi
Kemahiran Hidup
Berkumpulan
Komuniti
Pentaksiran Formatif
Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan / pada ruangan berkenaan
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
TP6
TP5
TP4
TP3
TP2
TP1
Tandakan / pada ruangan berkenaan
ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
Memahami
Mengingati
Tandakan / pada ruangan berkenaan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Latihan bertulis
Hasil kerja
Kuiz
Pembentangan
Soal Jawab
Pemerhatian/lisan/soal jawab
Lembaran kerja
Drama
Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
I - THINK
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi
Tandakan / pada ruangan berkenaan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
HARI: RABU
MINGGU: 1
MATEMATIK / TAHUN 1
Kelas / MP
MASA
TARIKH: 3/1/2018
07200750
07500820
10101040
10401110
08200850
11101140
08500920
11401210
09200950
REHAT
12101240
12401310
Tajuk
Bidang Pembelajaran: Nombor dan Operasi
Tajuk : 1.0 Nombor Bulat hingga 100
Standard
Kandungan
1.2 Nilai Nombor
Standard
Pembelajaran
1.2.1 Menamakan nombor hingga 100:
(i) Membilang objek dalam kumpulan.
Objektif
Pembelajaran
Di akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menamakan nombor hingga 100 dan membilang objek
dalam kumpulan.
Kriteria
Kejayaan
Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat:
1. Menamakan nombor hingga 100 dan membilang objek
dalam kumpulan sekurang-kurangnya 4 soalan.
Aktiviti
1.
2.
3.
4.
5.
Guru meminta murid membaca nombor 1 hingga 100.
Murid diminta menyebut nombor dan membilang objek
dalam kumpulan.
Guru membimbing murid cara menyebut dan membilang
objek bagi murid lemah.
Guru mengedarkan latihan kepada murid.
Murid dipantau oleh guru dan hasil kerja disemak oleh
guru.
BBB
(BAHAN
BANTU
BELAJAR)



Buku Teks
Powerpoint
Carta



Internet
Buku Cerita
Model


Projektor
Lain-lain
EMK

Pendidikan
Alam Sekitar

TMK

Kreativiti dan
inovasi
Refleksi

____/____ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan
____/____ orang murid tidak menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________


________________________________________
Catatan /
Pencerapan
Guru Besar / Penolong Kanan : …………………………………
Tarikh:
AKTIVITI
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Think Pair Share
Hot Seat
Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play
Gallery Walk
Three Stay, One Stay
Peta I-think
Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Berasaskan Murid
Pembelajaran Kolaboratif
Kemahiran / Proses
Pemikiran Aras Tinggi
Kemahiran Hidup
Berkumpulan
Komuniti
Pentaksiran Formatif
Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan / pada ruangan berkenaan
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
TP6
TP5
TP4
TP3
TP2
TP1
Tandakan / pada ruangan berkenaan
ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
Memahami
Mengingati
Tandakan / pada ruangan berkenaan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Latihan bertulis
Hasil kerja
Kuiz
Pembentangan
Soal Jawab
Pemerhatian/lisan/soal jawab
Lembaran kerja
Drama
Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
I - THINK
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi
Tandakan / pada ruangan berkenaan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2018
HARI: RABU
MINGGU: 1
MATEMATIK / TAHUN 2
Kelas / MP
MASA
TARIKH: 3/1/2018
07200750
07500820
10101040
10401110
08200850
11101140
08500920
11401210
09200950
REHAT
12101240
12401310
Tajuk
Tema: Nombor dan Operasi
Tajuk: Nombor Bulat hingga 1000
Standard
Kandungan
1.1 Nilai Nombor
Standard
Pembelajaran
1.1.1
Menamakan nombor hingga 1000
(i) Membaca sebarang nombor yang diberi dalam bentuk
angka
(ii) Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk
angka.
(iii) Memadan angka dengan namanya dalam perkataan.
Objektif
Pembelajaran
Di akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Membaca sebarang nombor yang diberi dalam bentuk
angka
Kriteria
Kejayaan
Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat:
1
Membaca sebarang nombor yang diberi dalam bentuk
angka
4.
Murid diminta menyebut nombor 1 hingga 100.
Murid diperkenalkan rumah nombor seperti sa, puluh,
ratus.
Murid minta menulis nombor yang disebut oleh guru di
papan putih.
Guru menyemak hasil kerja murid.
BBB
(BAHAN
BANTU
BELAJAR)



Buku Teks
Powerpoint
Carta



Internet
Buku Cerita
Model


Projektor
Lain-lain
EMK

Pendidikan
Alam Sekitar

TMK

Kreativiti dan
inovasi
Refleksi

____/____ orang murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/ pengukuhan
____/____ orang murid tidak menguasai objektif
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti PdP ditangguhkan kerana _____________
Aktiviti
1.
2.
3.


________________________________________
Catatan /
Pencerapan
Guru Besar / Penolong Kanan : …………………………………
Tarikh:
AKTIVITI
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
Think Pair Share
Hot Seat
Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play
Gallery Walk
Three Stay, One Stay
Peta I-think
Deklamasi Sajak / Nyanyian
Tandakan / pada ruangan berkenaan
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Berasaskan Murid
Pembelajaran Kolaboratif
Kemahiran / Proses
Pemikiran Aras Tinggi
Kemahiran Hidup
Berkumpulan
Komuniti
Pentaksiran Formatif
Belajar Untuk Kehidupan
Tandakan / pada ruangan berkenaan
TAHAP PENGUASAAN (PBS)
TP6
TP5
TP4
TP3
TP2
TP1
Tandakan / pada ruangan berkenaan
ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
Menilai
Menganalisis
Mengaplikasi
Memahami
Mengingati
Tandakan / pada ruangan berkenaan
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Latihan bertulis
Hasil kerja
Kuiz
Pembentangan
Soal Jawab
Pemerhatian/lisan/soal jawab
Lembaran kerja
Drama
Projek
Tandakan / pada ruangan berkenaan
I - THINK
Peta Bulatan
Peta Buih
Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Titi
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Download